top of page

famine "douglas"

fam.png

UNKNOW // 32 YEARS  NEUTRAL  LEXI  HORSEMAN JAKE G.

He has served countless kings, faked countless deaths, bided his time, waiting for you...

Bio

Otec: Stvořitel (Zmizel)

Sourozenci: Death, War, Pestilence

Orientace: pansexuál

Práce: -

Characteristics

Famine by sa dal zo všetkých štyroch Jazdcov považovať za toho najviac neutrálneho. V spoločnosti pôsobí ako šedá myška, ktorá na seba zbytočnou excentricitou nepúta pozornosť a preto vlastne ani vôbec nie je také ťažké prehliadnuť ho v dave. Napriek svojim 182 centimetrom a pomerne statnej postave by z neho mal skôr vytŕčať, no tu treba podotknúť, že Hladomor sa nám často hrbí, takže vďaka akémusi podvedomému zatláčaniu hlavy hlbšie medzi ramená vám až taký vysoký naozaj nepríde. Značne ošúchané kabáty sú taktiež niečím, čo mu skôr pomôže v dave sa stratiť ako z neho kričať. Vlasy, ktorým by nezaškodilo trošku podstrihnúť, ostatne rovnako ako aj brade, nosí začesané smerom dozadu či ich nechá jednoducho strapaté, čo sa mu javí ako najjednoduchšia z možných alternatív. Občas ich ešte zmotá do malého drdolčeka, no to by si vyžadovalo svoj dôvod, najmä z praktického hľadiska. Sivomodré oči sa na vás po väčšine času budú tak či tak pozerať značne flegmaticky a len zbytočne by ste z neho chceli vytĺcť niečo poriadnejšie, čo by sa teda intenzity emocionálnej reakcie malo týkať. 

Jedinou výnimkou by bolo ak by ste ohrozovali niektorého z jeho bratov, pretože v tom okamihu flegmatizmus niekedy hraničiaci až s pribrzdenosťou okamžite zmizne a narhadí ho nemilosrdná forma odplaty, pri ktorej si môžete byť na smrť istý jej kreatívnosťou. Hladomor je nanajvýš verný svojim súrodencom a do dnešného dňa neexistuje nič, čo by pre nich nespravil. Jeho lojálnosť je preto nespochybniteľná, rovnako ako dôvera k zvyšnej trojke. Prekvapivo je však skôr vlk samotár a ak môže, čas trávi najradšej zavretý vo svojej knižnici, ktorá sa najnovšie nachádza v sídle Jazdcov. Utiahnutosť však musí ísť často bokom, najmä ak sa jeho brat rozhodne usporiadať čaj o piatej. Ak by Hladomoru aj vadilo spraviť niečo pre súrodencov, nikdy by im to nepovedal a jednoducho by vykonal, čo po ňom chcú. To, že by s tým už sám vnútorne nesúhlasil je iná vec. Neváha svoje šťastie uprednostniť pred tým ich a svoju nespokojnosť nedáva takmer nikdy najavo. 

Napriek svojej introvertskej stránke dokáže byť až prekvapivo empatický, no nikdy nie v spoločnosti príliš veľa ďalších osôb. Cudzincom neverí a len málokedy im odhalí niečo zo seba. Napriek tomu jeho podstata vôbec nie je zlá, presne naopak. Hladomor niekedy dokáže pôsobiť až prehnane ľudsky. Do značnej miery za to môže jeho schopnosť mihnutím oka zhliadnuť minulosť každého a na základe toho ohodnotiť podstatu všetkého živého. Napriek tomu nezostáva len nezaujatým divákom životných príbehov ktorým z času na čas prihliada. Do dotyčnej osoby či bytosti sa totiž okrem toho dokáže aj vcítiť a pochopiť jej podstatu. Niekedy to dokáže byť radostné, inokedy bolestivé, no v každom prípade ho aj tých pár razov čo túto schopnosť použil naučilo byť empatickým voči ostatným. Mať však túto schopnosť ho jednoznačne vyčerpáva a zaťažuje, takže pokiaľ nemusí ani ju nepoužíva.

Čo nás dostáva k tomu ako veľmi Hladomor nemá svoju prácu Jazdca rád. Ničenie pre neho nie je ničím čo by ho napĺňalo a už vôbec v tom nevidí záľubu. Boli to jednoducho rozkazy, ktorým musel prispôsobiť svoje schopnosti, no odmieta sa poddať tomu a niekde v hĺbke svojej podstaty uveriť, že jeho životným poslaním je vyvolávať hlad. Ak hľadáte niekoho na pozorovanie existenčnej krízy, u Hladomoru by ste určite klopali na správne dvere. Avšak napriek tomu, že s Apokalypsou ako takou nesúhlasí, nikdy nekonal v rozpore s ňou. Pre Famine totiž nie je charakteristická len a lojálnosť, ale aj poslušnosť tým, ktorým dôveruje a verí.

Už len z prierezu jeho minulosti je jasné, že sám na seba si čas nikdy nenašiel. Či už spĺňal očakávania Neba alebo súrodencov, jeho vlastné záujmy išli vždy do úzadia a rokmi si na to privykol, dokonca sa aj tento stav naučil akceptovať. S príchodom nového sveta je už však situácia diametrálne odlišná, najmä tu nie je nijaké Nebo, ktoré by usmerňovalo jeho aktivity, no a tak si od konca vojny môže byť Hladomor sám sebe pánom. Samozrejme, stále si na tento nový pocit ešte len zvyká, čo znamená, že sa drží bližšie pri súrodencoch viac ako inokedy akoby sa priam až bál, že rozhodovať sa sám za seba by mu prinieslo len a len problémy. Na druhej strane tu je aj istá zvedavosť po živote mimo Neba a hlavne amfory. Famine má chuť preskúmať svet - alebo teda aspoň to, čo z neho zostalo.

Story

Hladomor je rovnako ako jeho súrodenci starý ako svet sám, stvorený za účelom priniesť svetu apokalypsu v tom pravom biblickom slova zmysle. Síce im je pripisovaní zánik štvrtiny ľudstva, pôvodne rovnako ako ďalší jazdci aj on sám slúžil ako predĺžená trestajúca ruka stvoriteľa. Prvýkrát sa pravdepodobnejšie zapísal do pamäti ľudstva v podobe hladomoru sprevádzajúcom Desať egyptských rán, z ktorých na starosť dostal asi najväčší podiel práve on. Bola to vôbec jeho prvá úloha kedy bol poslaný trestať ľudí a či už išlo o znečistenie rieky, otváranie hlbín zeme a vypúšťanie z nej hmyz pustošiaci krajinu, silné krupobitie ničiace úrodu a usmrcujúce dobytok alebo žravé kobylky, ktoré vykonali prácu predošlej rany, výsledok bol rovnaký. Egyptské polia a sýpky zívali prázdnotou a keď Hladomor dokončil svoju prácu, Egypťania hladovali a ako prví na zemi pocítili účinok jeho moci. Keď štyria Jazdci svoju úlohu v Egypte dokonali, Hladomor sa vrátil späť do Neba kde mal spolu s ostatnými súrodencami vyhradený svoj priestor. Spočiatku sa nudil, a tak premýšľal ako využiť všetky svoje schopnosti k docieleniu hladomoru pre prípad, že by jeho služby znovu boli potrebné.

Dlhé roky mal pokoj, ak teda nepočítame menšie hladomory sem-tam roztrúsené v priebehu dejín, no porovnávajúc to s ostatnými jazdcami, Hladomor mal roboty rozhodne najmenej. Preto ak nemusel, na zem vôbec nechodil a zdržiaval sa v Nebi, pracujúci na svojich schopnostiach aby, ak to bude znovu potrebné, mohol byť svojim bratom nápomocní. Sám do toku dejín nezasahoval, ibaže by rozkaz prišiel zhora alebo v podobe prosby o asistenciu od bratom. Jedna z takých možností sa mu naskytla v 14. storočí v blízkosti janovského prístavu, kde vďaka svojim schopnostiam rozdýchal ľudské spory prostredníctvom zlého počasia a neúrody zasieval hladomor. Išlo však len o akúsi predprípravu a zvyšok už úplne ponechal v réžii bratov, nakoľko ho tamtie spory nezaujímali a chcel sa čo najskôr vrátiť späť do neba.

Občas si pripadal ako čierna ovca rodiny, pretože nikdy poriadne nerozumel svojej podstate a teda ani dôvodu vlastnej existenice. Vždy sa vnímal len ako doplnok apokalyptickej štvorice a samotársky spôsob života trávil okrem zlepšovania schopností študovaniu všetkých vedomostí, ktoré mu Nebo ponúkalo.

V 18. storočí sa po dlhej dobe opäť vracia na zem a podpisuje sa na ňou svojimi schopnosťami, keď dôsledkom pretrvávajúceho sucha spôsobeného oteplením a nedostatkom dažďov spôsobil fatálny hladomor v bengálskom regióne, zabíjajúc tak 10 miliónov duší. O pár rokov zopakoval to isté a hladomor sa z jedného indického regiónu rozšíril na celý subkontinent, zabíjajúc tak 11 miliónov ľudí. Jazdec si však čím ďalej tým viac všímal správanie ľudí a prekvapovalo ho, do akej miery si hladomor spôsobovali sami, takpovediac umelo. V bengálskom regióne to mali na svedomí dane uvalené na hospodárov, ktorí boli tak donútení začať pestovať priemyselné potraviny a ópium, ktoré nahradili bežné konzumné potraviny. Nerozumel tomu, prečo by niekto úmyselne nechal hladovať vlastný druh, no z jeho pozície mu neprislúchalo spochybňovať božie stvorenie.

S príchodom 19. storočia sa v 1845 vybral do Írska, kedy vlhkom napadol zemiaky, od ktorých bolo tamojšie obyvateľstvo závislé a rozrastajúca sa pleseň spôsobila osemročný hladomor, ktorý však zahubil len 1,5 miliona obetí a zvyšné 2 donútil emigrovať. Znovu však v tom nemal prsty iba on, pretože práca ľudí mu jeho robotu iba uľahčila. Britské zákony totiž donútili Írov venovať sa pestovaniu len jednej plodiny, a tak pre Hladomor nebolo ťažké odhadnúť kde má zasiahnuť. S malou pomocou od Moru sa priučil plesniam a ovládajúc tak dážď rozniesol ich po zemiakoch. Znovu mu však do cesty vkročili ľudia, ktorým opäť nevadilo vzájomne si ubližovať a v istých ohľadoch sa im podarilo vzájomne sa vyhladovať lepšie ako keby v tom mal prsty samotný Jazdec.

Hladomor len málokedy využíval ľudskú myseľ na dosiahnutie svojich cieľov a inak tomu ani nebolo v rusku medzi rokmi 1921 a 1922, kedy zase vyčíňal prostredníctvom sucha. Napriek tomu to však nebol jeden z hladomorov, ktoré by preslávili Sovietov. Tým sa to podarilo úplne samým, využívajúc únavné kombinácie vnútroštátnych nástrojov, vrátane zmeny poľnohospodárskej politiky, hromadnej kolektivizácii a kombinované snahy dosiahnúť naraz urbanizáciu a industrializáciu. Famine vnímal umelo vyvolaný hladomor ako najvyššiu urážku svojej celoexistenčnej práce. To, čo prišlo v polovici tridsiatych rokov dvadsiateho storočia, sa tiahlo nielen cez Rusko, ale signifikantne ovplyvnilo aj Ukrajinu, regióny Kaukazu, Sibír a Kazachstan. Dôsledok Stalinovej politiky sa samozrejme nevyrovnal počtu obetí, ktoré mal na svedomí Hladomor v Indii, no vysoké čísla pochádzajúce zo Sovietského hladomoru sa Jazdcovi nepáčili tak či tak. Preto keď sa Rusko o pár rokov neskôr zapojilo do Druhej svetovej, Famine si dal dostatočne záležať na tom, aby osobne Stalinovi komplikoval život. Nešlo len o sabotáž jeho vojenských či vnútropolitických ťažení, nakoľko sa Hladomoru prišlo ako dobrý nápad ovládnuť myseľ gruzínkseho rodákaa nájsť si tak nový spôsob ako zmariť sovietske úspechy vo vojne, ktorá síce zasiahla celý svet, no ani zďaleka nebola posledná. Skôr než by sa však Hladomoru podarilo totálne potratiť rozum a zmeniť tak svetové dejiny mimo súčasné poznanie, osud ho zavial k najstaršiemu zo súrodencov, ktorý inak pokojného mladšieho brata musel po zbytok vojny držať nakrátko.

Posledné veľké ťaženie Hladomoru pred uzavretím do amfory mapujú dôsledky zmeny počasia, ktoré spôsobili zatiaľ najväčší hladomor v moderných dejinách. Na prelome šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia Famine prekonal svoj osobný rekord, keď najprv Čínu trápil ničivými záplavami a neskôr ešte horším suchom. Historici mu vo svojich maximách pripisovali až 45 miliónov obetí a tentokrát sa dá bez akýchkoľvek pochybností podotknúť, že sa Jazdec kompletne utrhol z reťazí. Po svojich predošlých skúsenostiach s ľudstvom sa mu podarilo pripraviť nepriaznivé prírodné podmienky pre čínsku kultúrnu revolúciu, ktorá mu taktiež pomohla nahnať značné body, čo by počtu obetí týka. Tentokrát sa Hladomoru do svojich plánov podarilo správne započítať ľudský faktor. Keď krajina prišla s kampaňou na hubenie vrabcov, Hladomor nechal premnožiť škodlivý hmyz, ktorý inak slúžil ako potrava pre vtáky, a tak došlo k ďalším stratám úrody. Kombinácia vlastných schopností Jazdca a ľudskej krutosti sa mu tak podarilo zavŕšiť svoje majstrovské dielo, po ktorom však žiadna satisfakcia neprišla, nakoľko bol len Hladomor znechutený z celého ľudského pokolenia. Preto keď bol spolu so zvyšnými súrodencami zavretý nebol zase až tak namrzený ako zvyšok party. Samotku jednoznačne znášal dobre, pretože mohol aspoň tráviť viac času so súrodencami a nemusel skákať tak ako Nebo pískalo.

Po následnom vypustení bol počas vojny na strane Gabriela, pretože v podstate ani jeden z nich nemal príliš na výber, nakoľko to bol práve Gabriel kto ich vypustil. Hladomoru sa to však zase samozrejme nepáčilo, nakoľko to bol opäť niekto, kto má nad ním vrchné slovo. Už ho nebavilo ničiť ľudstvo, aj keď mu na dušiach v podstate vôbec nezáležalo. Ako každá vojna, aj tá Gabrielova sa však napokon skončila a Jazdci sa možno aj na prekvapenie postapokalyptického sveta usadili spolu na jednu kôpku. Hladomor si ani nemusel hľadať výhovorku, jednoducho bol rád, že má svoju slobodu a môže čas tráviť neobmedzene. O čo lepšie, mohol mať na blízku svoju rodinu a to mu stačilo. Na teraz toho ani viac nepotrebuje.

Abilities

  • OVLÁDANÍ MYSLI - (najsilnejšia) Či už ide o halucinácie, prvotriedne známky šialenstva alebo vsugerovanie pocitu hladu vašej mysli, existuje veľa spôsobov ako s touto schopnosťou naložiť.

  • TERRAKINEZE - Ovládanie zeme, ktorá po stáročia poskytovala ľuďom zdroj potravy, je pre Hladomor najúčinnejším prostriedkom ako ľudstvo o obživu pripraviť. Môže pôdu zúrodniť, rovnako ako jej túto schopnosť zobrať. Zo samotných útrob zeme vie taktiež privolať hejná kobyliek, ktoré behom hodín vedia o úrodu pripraviť stovky hektárov. V neposlednom rade dokáže zem rozpohybovať a ničivými prírodnými javmi taktiež zabrániť ľudstvu čokoľvek vypestovať, či len ich plodiny zničiť.

  • THERMOKINEZE - Ďalšia veľmi dôležitá schopnosť, kedy prostredníctvom manipulácie s teplotou dokáže postihnúť nielen rastliny, ale aj zvieratá. Veľké teplá rovnako ako mrazy sú teda ďalším protriedkom ako pripraviť ľudstvo o obživu.

  • AQUAKINEZE - Či už ide o úrodné záplavy, obdobia nesmierneho sucha, ničivé dažde alebo niekoľkometrové vlny zmetávajúce z povrchu všetko čo im príde do cesty, ovládanie vody je ďalším účinným prostriedkom ako priniesť na svet hladomor.

  • AURA - Hladomor je v neposlednom rade aj bojovník a niekedy nie je lepší útok ako obrana, najmä ak svoje predošlé schopnosti využíva okrem vyvolania hladomoru aj na bojové účely.

  • BALANCE (hladomor) - Ako každý z Jazdcov, aj Hladomor má svoju špecialitu, no tá jeho pre zmenu nesúvisí s hladomorom ako takým, keďže ho vie vyvolať sprostredkovane cez iné talenty. Len malej hŕstke smrteľníkov sa podarilo správne interpretovať váhy, s ktorými je Hladomor vyobrazovaný držiac ich v ruke. Nejde totiž o indikáciu zvýšenia hodnoty potravín kvôli ich nedostatku, ale skôr viac biblickejšie váženie duší. Hladomor vie totiž obyčajným pohľadom pravdivo a spravodlivo vycítiť charakter každej bytosti. Dokáže nahliadnúť do každého minulosti a mihnutím oka určiť, či dobré skutky jednotlivca prevažujú nad tými zlými alebo práve naopak. Do dnešného dňa netuší ako táto schopnosť súvisí s jeho poslaním Jazdca.

Angel Form

Vo svojej pravej podobe Hladomor pôsobí omnoho chudšie ako v tej ľudskej, ktorú má upravenú podľa svojich predstáv. V skutočnosti je zosobnením svojich skutkov. Jeho tvár nie je pokrýtá žiadnou kožou, pretože je zaobalená obi svalmi, pričom líca sú úplne prepadnuté smerom dnu. Je taktiež vyšší ako na Zemi, no to všetko zakrýva pod tmavým brnením z kovu v šedasto zelenom nádychu. V plnej zbroji pôsobí možno o niečo menej masívnejšie ako zvyšní Jazdci a taktiež nemá na hlave žiadnu helmu, takže biely záblesk slabo sivých očí je vidno vždy. Vrchnú časť hlavy mu zahaluje len kapucňa plášťa, ktorý mu veje aj z chrbta v silno tmavej farbe zelene. Podobne vyzerajúce kusy látky má obviazané aj okolo pása. Nie príliš ťažká zbroj má svoj účel a tým je možnosť dobrého pohybu, čo si vyžaduje zbraň, ktorú Hladomor používa a v čase pokoja sa mení na veľkú čiernu vranu. Ide o obrovskú kopiju, ktorá by kvôli dvom miskám váhy visiacim po stranách mohla pokojne pripomínať aj trojzubec či symetrickú halapartňu. Obe misky váh sú zakončené ostrými bodcami, no najnebezpečnejšou časťou aj tak zostáva dominantný stredný bodec usadený medzi nimi.

Other

  • Kôň - Ku každému Jazdcovi neodmysliteľne patrí aj jeho kôň. Ten, ktorý patrí Hladomoru sa v pozemskej podobe javí ako obrovský čierny destrier - stredoveký vojnový kôň.

1f25c34ae2ea9f2e953636a1c81e8dec.gif
ff3222631816c21b41ff01a94ceb7b65.gif
03bb03a2d60ef3da06e4325e74d8a73b.gif

Revards

10.png
bottom of page