top of page

pestilence "daniel r." 

mor.png

UNKNOW // 32 YEARS  NEUTRAL  MERCY  HORSEMAN I. SOMERHALDER

I am too insane to explain and you are too normal to understand...

Bio

Otec: Bůh

Sourozenci: Death, War, Famine

Orientace: Nezáleží
Práce: -

Celé jméno:  Pestilence - Daniel Rider

Characteristics

Většinou ten tajemně vyhlížející samotář, který sedí někde stranou ostatních a sleduje okolí pronikavě modrýma očima, kterým jen máloco unikne. Není to ale tak, že by nebyl společenským tvorem, byť u něj panuje střídání nálad, kterého čas od času udělají opravdu samotářským, je tu ale skutečnost, že nemá ve zvyku se vnucovat. Téměř nikdy nepohrne společností, ale nebude vás otravovat a doprošovat se nějaké pozornosti. Ve většině případů nechává ostatní, aby se rozhodli sami, jestli se s ním hodlají bavit či nikoli. Ale také záleží na tom, co jsou dotyční zač. U lidí je nevnucování jeho společnosti téměř striktním pravidlem, neboť není vyloženě rád, když se na něj potom svádí třeba i hloupá rýma nebo když mu občas něco ujede a člověka něčím nakazí prostou náhodou. Není to totiž tak, že by se nějak vyžíval ve svém životním poslání. Svoji úlohu jako Jezdce moru bere ve většině případů čistě profesionálně a čas od času není vyloženě šťastný s tím, že vlastně lidi zabíjí a ničí, i když má lehce zvrácenou radost, když na někom může vymyslet něco nového, co vymyslel. Obvykle to ale bere spíše jako obyčejnou povinnost, která je pro svět nezbytná. Lidem se to nemusí líbit, ale on holt bere vážně skutečnost, že čas od času potřebují nějaké to prořídnutí populace, aby mohli jít dál. I když ho občas životy těch lidí trápí, nikdy nezpochybňoval smysl této záležitosti.

Najdou se ale i chvíle, kdy může skrz jisté myšlenky působit až depresivním dojmem, kdy je jeho hlava plná výčitek. To jsou právě situace, kdy je nejméně společenský a občas připomíná člověka, kterého by nikdo neoznačil jinak než jako trosku. Ale takovéhle výlevy většinou nemá veřejnosti na očích, protože se přece nebude chlubit svými slabými chvilkami. Tyhle časy si většinou tedy nechává pro svoje myšlenky, které většinou odpinkává kamsi do pryč. Vlastně celkem často přemýšlí nad svým smyslem a zabývá se připodobňováním sebe samotného k obyčejným lidem. Celkem dost ho fascinuje taková ta fráze, že každý má v hlavě své démony, protože by bylo opravdu zajímavé, kdyby měl jakožto anděl nějaké taky. Ale je i velká spousta dalších témat, co řeší sám se sebou, s bratry nebo i se svými sbírkami, které jsou pro něj vítaným únikem od všech smrtelných dušiček, protože u nich má jistotu, že je třeba jen tak omylem v nestřeženém okamžiku nenakazí nějakou nemocí, která by danou osou buď pořádně nakrkla nebo zabila.

To je ale nepříliš častý úkaz, se kterým jsou obeznámeni jen ti v jeho blízkém kruhu povětšinou rodinném. Jeho standardní nálada se pohybuje spíše v těch pozitivnějších výškách. Bez sebemenších pochyb patří mezi ty bytosti, které se rády baví a to většinou za pomoci všech prostředků, ať už by je svaté písmo mělo schvalovat či nikoli. Přeci jen patří do té skvadry, co měla zničit svět, takže nějaká ta odchylka od pravidel se ztratí. Také by se dalo ale tvrdit, že jakožto nejmladší z Jezdců často spoléhá na to, že to starší bratři když tak vyřeší, ať už je to TO cokoli. Jeho chování se tím pádem může jevit i celkem jako lehkovážnost, ale tak to už je věc každého, jak to vidí. On se měnit nebude, maximálně se tak bude tvářit, ale jakmile se otočíte zády, stejně bude jednat podle svého uvážení a nejlépe ještě vymýšlet nějaké hlouposti, které pochytil při pozorování lidí nebo se k nim dopracoval úplně sám. Občas dovede být ve své přirozenosti i neuvěřitelně dětinský, když nastane situace, která ho k tomu dovede. To už se baví spíš tím, že je jednoduše otravný, ale pro štěstí většiny bytostí se to zase týká jen těch v bližším kruhu. 

Nakonec není takový hlupák, který by nevěděl, kdy si co může a nemůže dovolit. Přeci jen už má nějaká ta léta za sebou a naučil se, že není nikdy na škodu mít nějakou tu obezřetnost, která většinou poslouží více než dobře. Ne vždy totiž může být někdo jako on zcela sám sebou a zcela upřímný. Není tolik impulzivní, aby se nechal strhnout do nevýhodných pozic, ze kterých by se horko těžko dostával, a umí používat mozek, když na to přijde. Dalo by se říct, že se umí velmi dobře kontrolovat, když někdo nezahraje na opravdu špatnou strunu a jelikož se rád poslouchá, tak je skoro i mistr řečník. V konečném důsledku je také spíše tím, kdo radší řeší konflikty za pomoci slov, než násilí. Nakonec zná své přednosti a nebojí se sám sobě i ostatním přiznat, že je mnohem lepší mluvka než bojovník, ale i s mečem a pěstmi si svede poradit, jen k tomu většinou nevidí moc důvodů. 

Dalo by se skoro tvrdit, že je něco jako pacifista a raději by už tedy udržel nějaký ten mír místo válečného konfliktu, ale není taky naivní, aby na té představě lpěl. Nakonec to jednou bude stejně jedno, protože existence jeho bratrů i jeho samotného zaručuje konec, ale on by ho ještě odložil. Vlastně se mu líbí to, že mají teď všichni prostor bavit se se všemi, jestli by to tak mohl říct. Navíc teď, když Bůh není v dosahu, může se častěji projevovat, jak jen chce. Takže si užívá ty chvíle, kdy si v klidu může někde sednout a upřímně si popovídat s kýmkoli, i když jeho upřímnost má tedy své meze, protože pravda většinou dovede naštvat, tak čas od času i něco překroutí nebo přikrášlí, ale jinak si jede svoje. Stejně tak to platí u hlavního smyslu jeho života, kdy to stále bere zodpovědně, celkem, ale občas mu nějaký ten hlásek vzadu v hlavě našeptává, že může někomu zkusit i naopak pomoct. Volnost způsobuje tedy hlavně to, že si dělá povětšinou, co chce a jen občas poslechne nějakou rady z nějaké kritiky, ale jinak je mu to asi tak nějak ukradené a všímá si hlavně svých záležitostí, kdy se ale na druhou v poslední době dokáže i celkem často projevit i jako skutečná královna dramatu, když na to přijde. Jisté zábrany v jeho chování opadly a někdy se začíná vybarvovat do celkem zajímavých barev.

Story

Jeho vznik se pohybuje někde potom, co Bůh stvořil svět, ale nedá se tvrdit, že by se hned angažoval do něčeho zásadního. Sice už existoval, ale nebyl ještě potřebný. Nakonec apokalypsu jen krátce po nějakém tom vytvoření světa a lidí asi nepotřeboval nikdo. Proto jen sledoval nějaké to dění na Zemi a čekal, až ho jednou bude třeba stejně jako jeho bratrů, kteří měli mít na konci stejný úkol jako on. Akorát on tedy vyčkával o něco déle, než dostal nějakou tu vlastní úlohu i v mezičase. Jeho první oficiální záležitostí byly pátá a šestá rána egyptská, na kterých si dal pořádné záležet. Přeci jen se jednalo o jeho první úkol a on nechtěl Boha zklamat, tak udělal, co bylo třeba. Dobytek Egypťanů nechal trpět dobytčím morem a je posléze obdařil vředy, které jim ztrpčovaly jejich životy. Po tohle úkolu se ale ihned nevrátil zpět do Nebe, ale sledoval, jak se celá ta situace vyvíjí dál. Dalo by se tvrdit, že ho fascinovalo, jak se lidé od Rajské zahrady zkazili a ubližovali si navzájem. Vymýšleli falešné bohy a utlačovali jeden druhého pro dobro nějakého vyvoleného, který na ně připolal leda tak pohromu, když se snažil zpochybnit existenci jeho stvořile. Byla to podívaná, ale nakonec to hlavní také skončilo a on se zase vrátil do Nebe vyčkávající na nějaký další úkol, který by mohl splnit. 

Neměl ale vyloženě krátkou chvíli, neboť se mohl jednoduše zabavit vymýšlením a tvořením nových nemocí, které by mohl použít. Sice měl jako svého jasného favorita mor, který pro něj měl vždy své jisté kouzlo, ale dalo se vymyslet i mnohem více možností. Mohl vymyslet něco rychlejšího a milosrdnějšího nebo naopak pomalejšího a bolestnějšího a mohl by vymýšlet donekonečna, kdyby chtěl. Jedno z jeho povedených byl třeba břišní tyfus, který v pátém století před Kristem zpečetil osud zhruba čtvrtině Athén, nebo poté o pár století déle neštovice, které pro změnu zabili přes milion Římanů. Na to se byl také podívat a dalo by se říct, že tehdy to bylo lehce osobní, protože neměl rád období antiky se všemi těmi falešnými bohy, které třeba čas od času ztotožňovali například s jeho bratrem Válkou. Možná tu byl malinký uhlík žárlivosti, že jemu žádného toho vymyšleného boha vyloženě nepřiřkli, jeho dílo bylo bráno prostě jen jako boží trest, jako by ani nestál za zmínku. Tak holt měli ten boží trest a svedlo se to na to, že vyznávali falešné bohy místo toho pravého.

V dalších letech si dal ale tak nějak pokoj, i když do světa vypouštěl i další nemoci, které ale nebyly natolik ničivé jako ty, které snadno přeskakovaly z člověka na člověka a téměř se nedali zastavit. Další skutečné projevení jeho osoby přišlo opět až na počátku 6. století, kdy na svět vypustil mor trvající více než dvě staletí, ovšem ne v kuse samozřejmě. V každém případě jeho dílo zasáhlo velkou část světa, protože se táhlo přes celou Byzantskou říši. Dalo by se tvrdit, že to bylo jedno z jeho opravdu vyvedených děl. I když teď si to přehrává spíše jako velmi špatnou náladu trvající přes dvě stovky let. Pro lidi to bylo velmi frustrující, protože mor nebyl nic příjemného, což potom, když měli naději, že se ho konečně zbavili, a on se po pár letech vrátil se stejnou vervou jako předtím. Miliony lidí umíraly a všechno se to zdálo nekonečné, i když zhruba ve čtvrtině 7. století prodloužil intervaly, ve kterých se mor objevoval, než se o polovině 8. stáhnul do ústraní úplně, protože lidé už měli dost a jemu poprvé přišla na mysl myšlenka, jestli tohle náhodou malinko nepřehnal. Připravil svět o hodně životů a měl na svědomí i oslabení vojenských složek a celkové ekonomiky tehdejší doby a svým způsobem uvrhl na tamní obyvatelstvo temnější časy, což v něm probudilo špatné svědomí, které se zase na delší čas zabývalo spíše jen vymýšlením něčeho nového.

Pár století strávil v Nebi, kde přemítal, vymýšlel nové nemoci a občas se nachomítl na Zemi, kde tu a tam někoho obdařil nepříjemným dárkem, který se nepřenášel na ostatní, ale byl stejně tak smrtelný jako ony přenosné choroby, na které ale taky nepozapomněl, jen je nenechával rozjet do tak velkých rozměrů. Ve 12. století se poté rozhodl strávit trochu více čau mezi lidmi, aby je mohl studovat a třeba nabrat novou inspiraci nebo něco takového. Ale ve výsledku si spíš vzal něco jako volno, když měl vševědoucí a vševidoucí moc práce s pozorováním nějakého sporu dvou papežů, Křižáckých výprav a dalších věcí, které byli jistě důležitější než on. Tak se zašil v Anglii, kde se naučil mít rád čaj a také se tam sblížil s jednou ženou, která nebyla nakonec nic víc než obyčejná děvka, ale dalo by se říct, že mu otevřela dveře někam, kde ještě nebyl. Když ale pomineme fakt, že s ní zhřešil, stojí za zmínku hlavně to, že přišel na to, že ženy jsou šílená stvoření, se kterými není radno si moc zahrávat, protože se mohou stát z neškodných květinek posedlými fúriemi, kterých se chce jeden leda tak rychle zbavit. Tahle mu nakonec ale přeci jen dodala inspiraci na novou nemoc, kterou jí nakonec obdařil, ale byla pojmenována až o sedm století později. Mohla být ale podstěna, že leukémie byla tedy speciálně pro ni.

Tak nastal čas, kdy měl pro změnu zase dost lidí a přesunul se na další čas do Nebe, než se zase na začátku 14. století vystrčil paty do světa, přesněji do Číny, kde opět na svět vypustil mor, který se celkem rychle rozšířil dál a tentokrát si vysloužil i přezdívku Černá smrt, což se mu celkem zamlouvalo. V každém případě se ale v Číně nezdržel zas tak dlouho, protože musel samozřejmě kontrolovat šíření moru dál a dál, až se v roce 1345 na chvíli zastavil u janovského přístavu Kaffy, který už tou dobou otravoval hladomor kvůli špatnému počasí a neúrodě a rozdmýchali se tam nějaké spory, které vyústily v obléhání. To značilo rodinné setkání, které přidalo do historie důležitý bod, o který se postaral on sám s Válkou, když vnukli mongolským vojákům nápad obsahující vrhání mrtvých těl infikovaných morem za pomoci katapultů do obléhaného města. Tak dali vzniknout první biologické zbrani, co stála o zaznamenání do historie. Ale netrvalo to moc dlouho, než se šel angažovat zase dál, aby mohl morem obdařit i v podstatě celou Evropu, která mu sice moc vděčná nebyla, ale to nebyl vyloženě jeho problém. Navíc mohli být všichni rádi za to, že se tam nezdržel s morem stejně dlouho jako posledně. Tentokrát celá záležitost odezněla už po třiceti letech.

Navíc dal poté zase na delší čas pokoj, i když tedy porozdával do oběhu další nemoci, které nepadaly jednotlivce a ne celou populaci, takže to bylo opět jen pro vyvolené, ale s tím už se oni vyvolení museli vypořádat po svém. Něco většího začal podnikat opět až v mezi 15. a 18. stoletím, kdy tu a tam zasel semínko moru a nechal ho samovolně působit, takže nevydrželo moc dlouho a většinou nestálo ani za moc zmínek pro historiky. Hlavními epidemiemi moru v téhle době se staly mor v Itálii ze začátku 17. století, Velký londýnský mor, který ho osobně zasáhl, protože měl samovolně velký potenciál, ale překazil to Velký požár Londýna, ale jeho nejstarší bratr tam byl také a trochu mu zvedl náladu, i když tedy musel Mor opustit Anglii, aby se mu ta tragédie nepřipomínala. Pro jisté zlepšení nálady tedy způsobil i vídeňský mor na konci 17. století a ještě ve Francii v Marseille na začátku 18., u kterého tak nějak doufal, že se třeba rozšíří po celé Francii, odkud by skočil zpátky do Anglie, ale nakonec to nevyšlo. 

Jeho poslední řízenou morovou epidemií byla poté morová rána v Asii, která napadla převážně Čínu a Indii, ale poté si chtěl dát od moru, ať už byl skvělý, jak jen mohl být, na chvíli pauzu a chtěl přijít s něčím novým. A taky že přišel, když do světa Španělskou chřipku, která byla také něco úžasného, byť měla v poměru nakažených a mrtvých pouze 10% úspěšnosti, stejně zvládla za dva roky více než dost a on mohl být hrdý na svoji práci. Jenže to taky byla jeho poslední oficiální záležitost, než byl společně s bratry uzavřen do amfory. To bylo poněkud hrubé a rozhodně s tím nebyl nijak zvlášť spokojený, ale nemohl s tím nic dělat, krom toho, že si samozřejmě mohl stěžovat. To mu nemohl zakázat ostatně nikdo a že si stěžoval hodně, zvláště ve chvílích, kdy přemýšlel nad tím, že jeho náhražky určitě naprosto příšerně působili v jeho oboru. Taky si to později zjistil a rozhodně nebyl spokojený. Asijská chřipka vydržela jeden rok a měla jen něco kolem milionu obětí. To bylo slabé a nehodné vypuštění do světa, protože to bylo skoro jako jeho začátky. Poté tu byla Hongkongská chřipka, která byla už výsměchem, protože se někdo neobtěžoval s tím, aby vlastně alespoň trochu víc rozlišil její podstatu od té poslední, takže skončila taky po roce a nedosáhla ani na milion, což bylo patetické. No a Mexická prasečí chřipka byla s počtem obětí přesahujícím něco přes dvě stě tisíc úplný propadák. 

To ale nebylo to první, co by ho zajímalo, když se společně s bratry dostal ven z amfory. Jak se ukázalo, někdo v jejich nepřítomnosti stihl rozpoutat válku a započít apokalypsu, bez nich. To bylo něco, co zrovna jeho celkem rozhořčilo, protože se jim nikdo neměl právo štvát do řemesla, ale bylo tomu tak a ne, že by měl ten někdo zrovna nějaké extra zdárné výsledky. Ale v rámci své práce tedy zůstal s bratry na straně Gabriela, dokud válka neskončila a nezůstal jakýsi mír, který mu dal možnost odejít i s bratry a usadit se kupodivu opět spolu, ale to bylo hlavn tím, že si na sebe po těch letech v amfoře očividně zvykli. On sám poté následoval příkladu Války a zabral si pro sebe pár místností zase pro své sbírky. Jednu pro sbírku panenek, druhou jako ložnici a třetí podle něj vyhrazená pro něj, byl salonek, ve kterém usídlil sbírku plyšových zvířátek a také v něm začal každý den dělat čajové dýchánky, pro klid na své duši. Ale netrávil čas jen v jejich sídle. Občas obhlížel situaci ve městě a snažil se přijít na to, kam by měly vést jeho kroky dál.

Abilities

  • PAIN (Aktuálně nejsilnější.)

  • PARALYSIS

  • AURA

  • TERRAKINEZE

  • CHRONOKINEZE

  • MOR - Díky této schopnosti může tvořit a roznášet mezi lidi nejrůznější nemoci. I absolutně zdravého jedince dokáže nakazit smrtelným virem, který může předávat dál, nebo mu v těle vytvořit zárodek nemoci, která napadne jen jedince. Dokáže také ovlivnit průběh a rychlost nemoci, kdy ji může zpomalit nebo naopak zrychlit, ale také úplně zastavit a odstranit ji z organismu.

Angel Form

Jeho andělská podoba se zas tolik neliší od té, kterou má na Zemi, ale jsou tu patrné jisté odchylky. Jako první by jistě stálo za zmínku, že je mnohonásobně vyšší, ale má i mladší vzezření, kdy nepůsobí více než na dvacet let. Nedá se ale tvrdit, že by působil nějak zvlášť zdravím dojmem. Má bledou až zašedlou kůži, která by mohla evokovat pacienta v nemocnici a dalo by se říct, že vypadá celkem zesláble a pohuble, jako by ho samotného trápila nějaká nemoc. Vyloženě neměnná poté zůstává barva jeho očí, ty zůstávají průzračně modré.

Oproti tomu ve své zbroji vypadá i ve své andělské podobě velmi silně a majestátně. Brnění ho zakrývá celého a vypadá, že je vyrobeno s šedobílého kovu. Helma mu zakrývá vrchní polovinu obličeje a nejdou mu skrz ni vidět ani oči, aby je měl chráněné. Hrudní plát a nárameníky poté zmohutňují jeho postavu, aby nepůsobil slabým dojmem. Zbytek zbroje poté kopíruje linii jeho těla. Za umělecké doplnění poté můžeme považovat pruhy zelenomodré látky, která zdobí místy hrudní plát a poté splývá od posu zhruba k jeho kolenům, a šest železných bodců, které má na zádech a které jistým způsobem evokují křídla.

Jeho zbraní je meč, jehož čepel je na konci utvořena tak, že má dva špice a jedna je zahnuta směrem k jílci. Mění se do staře vyhlížejícího plyšového madvěda, který patří do jeho sbírky. 

Other

  • Má sbírku porcelánových panenek, které začal sbírat na konci 19. století, když je začali vyrábět, ale už předtím měl nějaké, které byli vyrobeny ze dřeva a i ty mají v jeho sbírce své místo.

  • Další jeho o dost mladší sbírkou jsou poté plyšová zvířata, které začal sbírat ve chvíli, kdy pro svoji zbraň začal používat podobu plyšového medvěda. Je toho názoru, že se pro nezasvěcené mezi plyšáky lépe ztratí a také se mu nelíbila představa, že by měl být onen medvěd sám.

  • Řadí se mezi milovníky čaje a často své bratry otravuje pořádáním čajových dýchánků, ale je v klidu schopen vystačit si i sám. 

  • Jsou i dny, kdy ale na dýcháncích podává spíš whisky, bourbon nebo jiný alkohol, který se dá v klidu prezentovat jako černý čaj. 

  • Jelikož bral od nepaměti záležitost s apokalypsou dost vážně, celkem zazlívá Gabrielovi, že se jim fušoval do řemesla a pokazil ji.

  • Byť se snaží být nestranný, souhlasí s Michaelem v rámci toho, že udržuje lidskou rasu při životě.

  • Od Velkého londýnského požáru, který pokazil jedno z jeho děl, není moc velkým fanouškem ohně.

  • Kůň - Jediný trvanlivý mazlíček, kterého může mít. Mimo oficiální záležitosti, za které můžeme brát apokalypsu, má podobu bílého hřebce anglického plnokrevníka. 

c24eb406f2d93be684b6d4218ceb847e.gif
8bc1f631492e86e7384f5796bda084bd.gif
original.gif

Revards

akce#1.png
5dní ve vězení.png
bottom of page