pravidla.jpg

OBECNÁ PRAVIDLA A INFORMACE

§A1 Pravidla se mění neustále. (Admini i výpomoc mají právo aplikovat nepsané pravidlo, pokud vyřeší situaci rovnoměrně a poctivě.)

§A2 Chovejte se tak, jak chcete, aby se chovali k Vám.

§A3 Znáte bezpečnost internetu? Ano? Tak buďte opatrní. (Nesvěřujte nikomu osobní údaje, jako jsou jména, fotografie, místo bydliště a práce. Nikdo nemá právo se Vás na to ptát, pokud vidíte podezřelé chování, napište nám.)

§A4 Nárokujeme si autorská práva z 95 %. Pokud máte s něčím problém, pište, nebo se podívejte do článku o autorských právech. (Pokud přijdete s lží, očerníte nás, budeme se bránit.)

§A5 Pokud se objeví jakékoliv porušení reálných zákonů, budeme nuceni využít zákonodárců v podobě Police České republiky!  

§A6 Neupozorňujeme vždy na změnu pravidel, je na Vás, abyste si to kontrolovali. (Děkujeme za pochopení.)

§A7 KOMUNIKACE JE ZÁKLAD (Ale pochopitelně ta slušná.)

 

PRAVIDLA A PRÁVA HRÁČE

§01 Minimální věk hráče je 15 let. (Pro pochopení, proč, ve hře se mohou vyskytovat násilné i jinak ohrožující scény pro mladší hráče. Při nedodržení hranice se zříkáme následků.)

§02 Je potřeba znát aspoň základ svého jazyka. Můžete psát slovensky i česky. (To, že Vám někdy něco uletí, nebo se překlepnete je lidské. Pokud na to slušně spoluhráče upozorníte, nic se neděje.)

§03 Je PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO kopírovat cokoliv z webů patřící pod SHADOWBREAKERS. (Jakmile někde uvidíte cokoliv z tohoto webu, kontaktujte Daemon přes PM s důkazy, děkujeme.)

§04 Registrujte si postavu s Vašim nickem na discordu, pod kterým budete neustále vystupovat. (Vyvarujte se komplikovaným symbolům, které by fonty na webech, nemusely akceptovat. Hlavně, je Vás těžké označit.)

§05 ZAKAZUJE SE a NETOLERUJE SE tvoření hádek, napadání hráčů, jejich pomlouvání, poškozování jakožto osob a cokoliv, týkající se jiných osob než Vás. (Platí to i v případě postav, pokud Vaši postavu někdo bude napadat na chatu, napište nám. Nikdo na to nemá právo i když je to JEN postava. Někomu to nemusí být příjemné, nečiňte druhým to, co by se nelíbilo Vám.)

§06 Hráč, který vstupuje na chat dostává titul ‚Neregistrovaný‘ tento status mu vydrží JEDEN MĚSÍC. (Máte možnost projevit zájem, ptát se a podobně. Rádi Vám vše zodpovíme.) Pokud tak hráč udělá, projeví zájem je status změněn na ‚Neregistrovaný – zájemce‘. Pokud se neregistrovaný nezaregistruje, je automaticky vyhozen. Pokud potřebuje více času, je mu udělen status ‚Prodloužení pobytu‘.

§07 Pokud k nám přicházíte, je důležité pozdravit. Pokud odcházíte, aspoň nám dejte vědět. (Je to slušné chování, tak buďte lidi.)

§08 Uvítáme ve svých řadách kohokoliv, nikdo tu nebude ponižován, ani urážen, protože například začal hrát nedávno. (Pokud jste nováček, nezoufejte, rádi Vás zaučíme. Stačí to pouze zmínit adminům.) Ostřílení hráči mají zakázáno se nad někoho povyšovat, zvedat si na něm ego a podobné nekalosti.

§09 Hráč má právo vědět potřebné informace, pokud si neví rady i když četl reálie. (Zeptejte se výpomoci, dlouhodobých hráčů, adminů. Nebo mrkněte na chatu do #zodpovězené-dotazy)

§10 Je nám jedno, zdali jste ON, ONA, ONI. Respektujeme všechno, neřešíme nic. (Pokud byste se střetli s něčím, co by Vám nebylo příjemné. Například. Preferujete oslovení ON a někdo Vám cpe ONA dejte vědět, vyřešíme to.)

§11 Hráč má právo uplatnit své názory, kreativitu. (Můžete své návrhy podívat v PM adminům, podělit se s nimi na veřejném chatu.)

 

PRAVIDLA CHATU A PRÁVA NA NĚM

§A Je PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO pomlouvat jiné RPG na chatu. Pokud toto chování někde uvidíme, budou padat hlavy. (Pokud to někde uvidíte, upozorněte nás na to. Případně pořiďte důkazné materiály. Ps. Když už máte potřebu to řešit, tak v soukromí.)

§B Urážení na chatu NENÍ TOLEROVÁNO, i když to myslíte třeba jen z legrace, někoho to může urazit.

§C Hráči zde mají právo řešit herní i neherní věci. (Na chatu jsou oddělaná témata pro nabídky, her, postav atd. Vše patří tam kam má.)

§D Ostatní admini, kteří mají zájem s námi spolupracovat, Vaše nabídka patří do #reklam. (Případně pak na e-mail, jde bude Vaše nabídka smazána.)

§F Na chatu NENÍ TOLEROVÁNO ŘEŠENÍ OSOBNÍCH SPORŮ, máte s hráčem problém? Řešte si to v PM, a nejen protože Vás někde hráč naštval, tak si to na něm musíte řešit u nás. Nevyšly Vám vztahy postav? Rozhodně to neřešte na chatu, kde nikdo nemá ponětí, co se děje. (Toto nahánění ega, tvoření předsudků bude stát Vás BAN a druhého to nemusí ani trochu poškodit, neboť zdejší komunita si dělá na lidi vlastní názor.) Buď se mějte rádi, nebo člověka ignorujte, nebo bohužel tu nehrajte, pokud Vám tolik vadí.

§G Na chatu funguje označení rolí a omezení jejich schopností poměrně dobře, jako neregistrovaní nemáte přístup k většině hráčských témat, a to z důvodu ochrany, když už se vloudí nějaký ten nepříjemný lidský šotek. Neregistrovaní-zájemci mají větší rozmezí pohledu, dále jsou pak zde Noví hráči, tento status hráči zůstává po dobu 4 měsíců od jeho registrování, aby se odlišil od hráčů, kteří jsou zde už delší dobu. Nakonec pak prodloužení pobytu pro ty, kterým měsíc na registraci nestačil, případně pokud mají čas na přepis regy. Jako nový hráč se nás nemusíte bát, klidně se zapojte do konverzace, ptejte se na to, co potřebujete, ale my Vás nebudeme vyloženě označovat a tahat za nožky do konverzace, to dělají duše v divočině, protože si myslí, že Vás mohou sežrat. My Vás rádi uvítáme, budeme se bavit, ale očekáváme vždy oboustrannou interakci. Dále se pak na chatu nachází role Méně zkušený hráč, tito hráči jsou více sledováni, je jim nabízena pomoc při hrách a maličko se přivírá oko nad jejich registracemi. (V tomto případě je lepší registraci během psaní řešit s Adminy, ulehčí Vám to práci.)

TVORBA POSTAVY

§AA Na tvorbu postavy máte měsíc. (Základní čas pro nového hráče.)

§AB Sloty pro postavy, nejspíš ne každý patří mezi lidi, kteří mají mnoho postav, ale kdyby ano, tak poslouchejte. Hráč může mít pevných slotů 12, za předpokladu, že dodržel všechna pravidla a nebyl s ním problém. Nový hráč na začátek má tento maximální limit omezen na 3. (Jak to funguje? Začínáte s první postavou, jakmile odehrajete nějakou hru, můžete si tvořit další postavu, s další musíte také odehrát, pokud chcete třetí postavu. Zde už musíte mít minimálně 10 postů dohromady u 2 zbylých postav. Pokud nemáte, musíte mít důvod, proč byste si o další postavu zažádali.) Prakticky mějte postav, kolik chcete 12 je stanovený slot webem, za předpokladu, že byste za ně aktivně stíhali hrát, hlavní 3 první sloty, jsou pro všechny stejné. (Omezení funguje z toho důvodu, že byste měli svoje postavy rozvíjet.)

§AC Postava musí dodržovat reálie stanovené na webu. (U schopností, práce, barvám očí, lze aplikovat vlastní návrhy až po konzultaci s adminy.)

§AD Minimální věk postavy je 15 let, maximální podle rasy. Na konec registrace uveďte, text: Válka není řešení, ale vítězství bez války neexistuje. (Je možné věk o něco posunout i přes limit, ale to za předpokladu, že jste aktivní a neděláte to jen protože chcete machrovat.)

§AE Využíváme reálná FC pro tvoření postav. Avšak brnění, zbraně, druhé podoby mohou být digitální. (Zejména pak u andělů, démonů, speciální úbory pro alchymisty atd.)

§AF FC (faceclaim) se rezervuje pro NOVÁČKA na JEDEN MĚSÍC pro stálého HRÁČE na DVA MĚSÍCE. Hráč může mít rezervované pouze 3 jména slavných osobností najednou, každé má své datum limitu konce.

§AH Děti postav jsou dovoleny. Musíte mít herní matku i otce. (Také postavu pro dítě, jakmile postava dosáhne věku 15 let.)

§ACH Pokud byste chtěli podpořit hráče a nejít do města jen tak, můžete si vybrat někoho z hledaných. Na chatu najdete místo #nabídka-a-poptávka.

§AI Stálí hráči nemusí ve formuláři vyplňovat věci jako zkušenosti, věk, opakovaně.

§AJ Hráč má právo uplatnit ve tvorbě postavy historické i vlastní návrhy, může se však stát, že byste narazili na kámen s názvem ‚podobnost postav‘. (Proto se neváhejte zeptat, zdali nemá někdo danou postavu v určité historické události už zakomponovanou, můžete přeci spolupracovat.)

§AK Každá postava má ve svém profilu hudbu, pokud nechcete riskovat podobnost tak na chatu je téma #použitá-hudba. (Není zakázáno mít opakující se hudbu, ale není to nic originálního.)

§AL Pro lepší začlenění dějově do hry si může Vaše postava přečíst rádce pro postavy >>> zde 

§AM Při zakládání OP postavy počítejte s dohledem adminů, zejména pak při dějových postavách. (Pokud si hráč založí první postavu ze seznamu OP, tak musí mít mezi druhým OP ještě jednu prostou postavu. Pokud post OP postavy opustíte, je k mání pro jiného hráče v jeho podání.)

§AN Postava se schvaluje pár dní i týden. (Najdete ji v případě schválení i neschválení v seznamu na chatu #nové postavy. V případě neschválení je tam i důvod.)

HRA A JAK SE HRAJE

§001 HRAJEME JEN A POUZE NA FORUM (Jen malé upozornění pro discord hráče)

§002 Postava může být až ve 3 hrách, plus v 1 úkolové a 1 akci. (Úkolové akce zatím nebyly zařazeny do děje.) Ovšem děj vašich postav je v každé hře jiný, doporučujeme netahat informace z první hry do druhé, zejména pokud je první hra teprve v začátku nevíte, jak dopadne. (Nikoho nenutíme hrát na více místech.)

§003 Dodržujete základy hraní – křišťálová stěna, metagaming, Mary Sue a Gary Stu. (Metagaming je z části dovolený, ale za předpokladu domluvy s hráčem, zejména v bojových hrách.)

§004 Základní post by měl dosahovat minimálně 6 řádků, což je plus mínus 150 slov. (Ovšem to neznamená, že většina z toho bude přímá řeč.) Nikoho NENUTÍME hrát posty o rozsahu +1000 slov, pokud je Vám to nepříjemné, oznamte to spoluhráči a domluvte se. Vše je v domluvě.

§005 NEPÍŠEME do hvězdiček. Přímá řeč se píše tučně do uvozovek a s vybranou barvou, myšlenky kurzívou a komunikace přes mysl kurzívou, uvozovkami a barvou. (Barva by pro charakter měla být stejná, neměla by se neustále měnit.)

§006 Nejsme povinnost, ale aktivita je vhodná. Pokud začnete hru a nemůžete kvůli škole, práci atd. odpovídat sdělte to spoluhráči. (Pokud nejste aktivní déle jak 3 měsíce, můžete dostat upozornění.)

§007 Na fórum s registrujete až po schválení postavy.

§008 Máme odlišný typ hraní, vysvětlený jej naleznete na fórum. (Pokud si nebudete vědět rady, hráči Vám to vysvětlí.)

§009 Hry spadající do sexuální tématiky nejsou zakázány, ale nepřehánějte to. Je sice málo lidí, ale nemusí být jak králíci.

§010 Nabízíme možnost retrospektivních her. (V případě zájmu o tyto hry je možné si zažádat u adminů. Tyto hry rozvíjí minulostí vztahy s postavou spoluhráče, pokud je máte nějak spojené. Ať už rodina, přátelé, partneři. Také mohou ukazovat důvody, proč je Vaše postava taková, jaká je.)

§011 Vulgarismy jsou ve hře tolerovány s mírou.

§012  Nově nabízíme možnost psaní deníků, jedná se o vylepšení podstaty postavy, její historie, rozvoje a podobně. Je to pouze pro registrované hráče viditelné na fórum, podobně jako informace k tomu dostupné.

...

Aktualizace pravidel - 02.04.2021