ABILITIES

SCHOPNOSTI NAVÍC

Seznam schopností k registračnímu políčku „schopnosti navíc“, tyto schopnosti neplatí pro obyčejné lidi ani lovce. Můžete se inspirovat v případě nadaných, ale nemusí vám tento bod být přijat. Pravidla, podle kterých se schopnosti přidávají k určité rase máte uveden vždy ve formuláři, případně u každé rasy je zmíněno kolik schopností může mít navíc.

Pozor! Schopnosti se uvádí od nejsilnější po nejslabší!

Lze uplatnit vlastní návrhy, v těch je potřeba popsat vše důležité o schopnosti, jak funguje, omezení atd.

BERTE PROSÍM V POTAZ, ŽE NOVÁ MLADÁ BYTOST NEBUDE OVLÁDT SCHOPNOST NA VYSOKÉ ÚROVNI

 Aura

Využití: Schopnost, která umožňuje nositeli vytvářet obraný štít z energie, lez takto bránit fyzické předměty, nebo i mysl. Ten, kdo tuto auru ovládá musí být sám stabilní, aby dokázal ochránit více jak dva lidi, pokud selže, může si přivodit bolesti hlavy. Aurou lze i útočit, kdy je útočník odrazen štítem.

Odlišnosti: Aura je barevná podle majitele, nejčastěji je však známá bílá a zlatá v případě andělů, v případě démonů je to oranžová nebo rudá. Pro lidi je neviditelná, pokud ji bytosti nezviditelní.

Nevýhody a omezení: Aura je velmi náročná na replikaci. Čím větší objekt chráníte, tím náročnější je. Pokud je aura jen částečná lze ji lehce prolomit. Do aury se nelze teleportovat.

 

Aquakinezie

Využití: Schopnost ovládání vody dovoluje majiteli manipulovat s vodou od malé kapky po větší řeky i jezera, ale zde byste narazili na to, že schopnost je tak silná, jak silný a postavený je majitel. Kromě shromažďévání vody z půdy nebo vzduchu, dokáže odebrat lidskému tělu vodu a tím jej vysušit, nebo naopak utopit jej i v jedné lžičce vody. Můžete ovládat jakoukoliv vodu, dokonce i svatou v případě andělů, temnou v případě démonů. Sami o sobě dokážete díky schopnosti chodit po vodě, vyžaduje to cvik a také soustředění kam šlápnete. Pokud si zpevníte hladinu na jednom místě a šlápnete vedle, tak se namočíte. Pokud jste zkušení dokážete vodu formovat na tvary, což je sice energeticky náročné, ale hodí se to pro útoky. Můžete z vody tvořit i ochranné štíty, ale platí zde pravidlo jako v předešlé větě.

Nevýhody a omezení: Schopnost ohně vám dokáže ublížit, může narušit vaše bariéry, nejste proti oni imunní. Led vám může dát dost dobře zabrat, ale také z něj můžete čerpat vody. K užívání schopnosti potřebujete mít v blízké vzdálenosti vodu, pokud nemáte musíte ji odněkud vytáhnout (země, tělo, rostliny). Schopnost obecně je náročná na energii při větších manévrech, je také omezená na postavení, prostá bytost by nedokázala například rozbouřit oceán, kdežto vysoko postavená bytost ano.

Camouflage

Využití: Nejčastěji je tato schopnost využívána k útěku nežli k útoku. Můžete se různě přizpůsobit okolí a splynout s ním, ovšem očekává se neměnnost pozadí, tudíž vybírejte prostředí s rozumem. Tato schopnost je omezená na čas, ale jinak jedince neomezuje. Je možné se s ní pohybovat, a dokonce útočit ze zálohy, pokud to však uděláte, přestane vaše schopnost působit a vy se odhalíte. Společně s vaší kůží se mění i vaše oblečení, na které působí vliv schopnosti.

Nevýhody a omezení: Může vás prozradit lom světla, nedokážete se krýt ani před termovizí. Bytosti vás mohou vycítit, mějte se proto na pozoru, aby vás nepřekvapili spíše oni. Jak bylo řečeno schopnost je omezená na čas, nedokážete pobíhat v maskování více než 2-3 hodiny. Pokud jste zraněni, využití schopnosti se odhaduje na 30 minut až hodinu bez přerušení. Pokud se vaše pozadí pohybuje, lze vás odhalit, neboť byste museli neustále sledovat co se za vámi děje, aby se to promítalo do popředí těla a váš sledovatel to nepoznal.

 

Dream Walking

Využití: Schopnost nejčastěji využívána k předání myšlenek, ukázání náročnějších představ, které by nebyly vhodné pro komunikaci skrze mysl. Podmínkou je spící příjemce, kterému takto můžete předat cokoliv co chcete, od nápadů po noční můry. Lze takto i bytosti lidské uklidňovat a ovlivňovat jejich sny, pokud chcete můžete se jim do snu vmísti, ale nedoporučuje se to, neboť by se v nich mohla odrazit vaše mysl.

Nevýhody a omezení: Podmínkou je spánek druhého. Musíte být minimálně v jeho blízkosti do pěti metrů. Schopnost je energeticky náročná až při složitějších úkonech, jinak se jedná o neutrální schopnost na vynaložení učení a energie.

Elektrokineze 

Využití: Můžete dobít elektrické spotřebiče, zmírnit vliv padlých kabelů a zabránit tak úmrtí druhých, nebo naopak tuto schopnost použít k mučení druhých. Dokážete čerpat energii z sítí, ale také z blesků, kdy si vytáhnete jen sílu z úderu a přesunete ji jinam, nesmíte ji nechat tělem procházet dlouho, blesky jsou mocné a smrtící samy o sobě.  Schopnost je více méně útočná nežli obranná. Je pravda, že dokážete vytvořit síť z elektřiny, ale tento prvek chce hodně cviku a síly.

Odlišnosti: Barevností se pohybuje pouze v světle modré s bílou, nažloutlou.

Nevýhody a omezení: K využití této schopnosti potřebujete elektřinu, kterou můžete získat z rozvodů energie, nebo také díky bytostem, které ovládají blesky. Musíte si dávat pozor na to, jak se schopností zacházíte, nejen, že byste mohli usmažit sebe, ale také druhé, zejména pokud prší nebo stojíte ve vodě. Schopnost je slabá, proto schopnostem s vodou, protože jakmile vás namočí, jste vodiví i sami, můžete to risknout, ale můžete na to taky doplatit. Schopnost vyžaduje také cvik s nasměrováním elektřiny, mohlo by se stát, že se blesky uvolní jednorázově a náhle, což bude konec vás (při nejlepším vám to dá takovou ránu, až vás to odmrští) i okolních účastníků.

 

 Energy vampire

Využití: Jste slabí a nevíce co s tím? Potřebujete rychle načerpat energii, tato schopnost je pro vás velmi dobrá, ale musíte počítat s tím, že i její užívání vás něco stojí. Schopnost čerpá lidskou energii, kterou můžete brát pro sebe, nebo ji přenést na někoho jiného. Z této schopnosti nelze tvořit obranné štíty, ani s ní útočit, můžete si však pomoci oslabením nepřítele.

Nevýhody a omezení: Funguje pouze na lidi na bytosti velmi omezeně, pokud čerpáte energii, tak vyvíjíte i trochu té své. K čerpání je potřeba dotyk na obnaženou kůži. Pokud vás zablokuje vyšší bytost, můžete na někoho sahat, jak chcete a nepomůže vám to.

 

Chronokineze

Využití: Dokážete zastavit čas kolem sebe, pouze pro vybrané jedince, nikoliv pro celé okolí, to je fyzicky neproveditelné, neboť by vás za to čas roztrhal. Můžete pozastavit pád věcí, naopak jej vrátit nazpět. Pokud někoho ušetříte zastavení, může s vámi komunikovat během stopnutí a poté co se čas spustí, opět funguje normálně. Pokud někoho neušetříte, tak si nebude nic ze zastavení pamatovat i kdyby stál čas několik minut, pro ně je to mrknutí oka. Urychlení času je také možné, ale je náročné na psychiku, fyzickou stránku provádějícího. Můžete tak zrychlit růst květin, pučení stromů, ale nikoliv živých bytostí. Lze takto zrychlit i léčení. Pokud čas nestopnete úplně, můžete jej jen zpomalit.

Nevýhody a omezení: Náročné na energii, nelze aplikovat na lidské bytosti, že byste je omladili nebo postrašili. Čas můžete zastavit pouze na 30 minut v kuse, kdy je to hranice únosnosti pro dobře trénovaného jedince. Pokud se vám někdo během schopnosti nabourá do hlavy, může vám způsobit smyčku v čase, kdy se po procitnutí nemůžete několik minut až dní z ní dostat, záleží na tom, jak silné narušení bylo. Ovládání času lze ovládat i replikací schopnosti, ale dokážete to jen na 10 minut z reálného pozastavení času. Můžete vidět do minulosti 2 roky nazpět, stejně jako do budoucna také 2 roky kupředu. Pouze u jedné osobě, které ukazujete svoji schopnost. 

 

Luminokineze

Využití: Luminokineze dovoluje svému nositeli oslepit útočníky, případně vytvořit menší kouli ze světla a mrštit ji proti nim. Světlo se však dokáže rozplynout a neublížit někomu, pokud to vyloženě nositel nechce. Stačí vám málo, na to, abyste vytvořili záblesk světla, nebo abyste viděli ve tmě, kam se například musíte vydat. Schopnost je vhodná k útokům proti stínovým schopnostem, dokáže projít i ledem, kde se však roztříští na menší kusy, díky lámavosti světla.

Odlišnosti: Schopnost je projevuje světlým bílým a žlutým světlem.

Nevýhody a omezení: Musíte mít aspoň trochu světla k dispozici, abyste si vytvořili základ pro schopnost, kterou živíte energií a případně i světlem z okolí. Stínové schopnosti vás dokáží porazit, pokud si nepřipravíte dostatek světla na jejich likvidaci.

Madness

Využití: Schopnost šílenství vám dává moc nad psychikou člověka, můžete jej uvrhnout do kolotoče nepříjemných vzpomínek, strachů a ty jej dovedou k šílenství, jakmile se dostanete do jeho hlavy, vidíte přímo to, co lze na dotyčného bude fungovat. Lze tuto schopnost na někoho uvalit dočasně, nebo naopak mu porušíte mysl natolik, že se z toho už nikdy nevzpamatuje. Narušujete stabilitu mysli přeludy, pokud však chcete a snažíte se, narušíte jeho logické myšlení, může si vlivem šílenství vytrhat vlasy, překousnout jazyk, nebo se natolik zbláznit, že se jeho duše rozpadne. (Nutnost zkušeného majitele schopnosti.)

Nevýhody a omezení: Schopnost ovládání mysl umí madness zrušit, a jedinci pomoci.

 

Magnokineze

Využití: Ovládání kovů v současné době je velmi užitečné, materiálu je všude hodně, jen si jej musíte oklepat od betonu a podobných zpevňujících věcí, které tvořily budovy. Magnokineze dovoluje jedinci ovládnout téměř jakýkoliv kov, negativní odezvu můžete dostat od opačného kovu, než je vaše rasa. Například anděli se špatně ovládá kov peklný a naopak, nemusí být tak poddajný jako typické pozemské železo. Co se schopností dovedete, od tvoření pásů, kterými spoutáte řetězy, po levitaci, kdy se za pomoci schopnosti a odporu zvednete, nebo naopak můžete přenášet velké kusy železa, tvořit z nich provizorní neestetické mosty, případně obranné bariéry. Téměř cokoliv, co si vaše mysl dokáže vymyslet a budete mít na to materiál.

Nevýhody a omezení: Schopnost je při velkých manévrech energeticky náročná i menší věci vás dokáží unavit. Nemůžete v žádném případě servat a zvednout celé mosty, část ale ano. Můžete pohybovat s předměty které vidíte, nebo jste s nimi před momentem aspoň navázali oční kontakt. Schopnost není odolná proti schopnostem s magnetickými vlastnostmi, ohněm a radiací.

 

Ovládání mysli

Využití: Potřebujete někoho ošálit, přimět dělat co chcete, nebo snad jen jít v patám jako stín? Tak je ovládání mysli pro vás tím pravým. Kromě těchto negativních věcí, je schopnost užitečná k donucení říkat pravdu, nebo ovlivnění nepokojných lidí, aby se uklidnili. Je proto využívána často mediky. Můžete lidem také vsugerovat vlastní myšlenky, názory či jim dokonce ukázat svoje nápady. (Na rozsáhlejší ukázky je lepší dream walking.)

Nevýhody a omezení: Větší nápor na lidskou mysl může způsobit bolesti hlavy, migrény, pokud je z mysli něco násilně odebráno, může se člověk dokonce zbláznit. Lidé mohou, ale také nemusí váš vstup do hlavy poznat, ovšem vás to může vyčerpat, zejména při mazání vzpomínek. Migrény, slabé bolesti hlavy, dezorientace a další jsou náznaky, že se vám někdo častou dloube v hlavě. Provozovatel schopnosti může být unavený, jinak není schopnost kromě potřeby soustředění se náročná.

 

Pain

Využití: Způsobit někomu bolest bez doteku zní dobře, můžete člověku takto přivodit mnoho nepříjemných chvil od lámání kostí, trhání kůže, po pálení masa, nebo utržení orgánů, pocity jako byste jim svírali srdce v ruce, či snad chcete, aby pocítili, jaké to je dusit se? Lze také něco lehkého, jako píchnutí špendlíkem, nebo způsobit stejnou bolest, jako by se právě uhodili a tvořila se jim modřina. Bolestí se meze nekladou. Je třeba mít na vědomí to, že schopnost nezpůsobuje reálná zranění, ale pouze útočí na psychické vnímání člověka.

Nevýhody a omezení: Schopnost vyžaduje základní znalosti anatomie, abyste věděli, na co cílíte. Nelze se zaměřit na neutrální cíl a čekat, že pocítí trhání ledvin. Musíte přesně vědět kde jsou, ale nemusíte se na ně dívat, to už udělá vaše mysl. Musíte mít dále dotyčného v zorném poli a sledovat jej, jakmile se přeruší oční kontakt, schopnost ustane. Schopnost je poměrně náročná na energii, ale jinak není složitá.

 

Paralysis

Využití: Jedním dotekem vám majitel této schopnosti může přivodit ochrnutí od několika minut, až po hodinu. Budete ležet, nebudete moci téměř dýchat a pravděpodobně ani nemrknete, vždy záleží, jakou silou na vás bude jedinec působit. Jakmile se vás dotkne, určí to, v jakém rozsahu bude schopnost působit, dalším dotekem může přidat nebo ubrat. Kromě celého těla lze paralyzovat pouze části těla, končetiny, jazyk, rty, ústa vše, čeho se dotknete. Paralýza se dá přenášet také krví, pokud se poškrábete a někdo se dostane do kontaktu s vaší krví, můžete jej ochromit.

Nevýhody a omezení: Krev musí přijít do kontaktu s krví druhého, v případě klasické paralýzy se musíte dotknout oběti. Schopnost je náročná na energii a také se jedná o bojovou schopnost na blízko, tudíž není vhodná pro bojovníky na dálku.

 

Poison

Využití: Můžete stvořit v těle jakýkoliv toxin, který po podání skrze sliny, slzy, krev může vašemu protivníkovi zamotat jazyk, ale taky nohy nadosmrti. Schopnost je často využívána k pokrývání zbraní, kdy vlastní krví uděláte z čepele dvojí zbraň, i sebemenší seknutí totiž protivníka pošle do kolen. Nemůžete generovat nekonečno jedů, lze si vybrat určitý soubor jedů například halucinogenní, paralyzující atd.

Nevýhody a omezení: Nejste imunní proti jedům dalšího uživatele poison. Jste imunní pouze proti svým jedům a těm lidským.

 

Portal

Využití: Pokud jsou vaše křídla poraněná, můžete sebe nebo někoho jiného dostat na bezpečné místo portálem, kdy vytvoříte kruh ve vzduchu a ukáže se místo, kam chcete jít. Je to efektivnější zejména pokud potřebujete někam dostat více jak dva lidi. Nelze to však aplikovat na věci věší než auto, které by do portálu vjelo.

Nevýhody a omezení: Může se stát, že skončíte naprosto jinde, neboť se prostředí změnilo za dobu vaší nepřítomnosti. Podmínkou je znalost místa, kam se chcete dostat, pokud to místo neznáte, máte smůlu. Pokud se přemisťujete v jednu chvíli příliš často riskujete bolehlav, krvácení z nosu a také migrény. Nelze s portálem pohybovat, ten se uzavře, jakmile do něj vstoupí bytost ovládající schopnost, nebo pokud přestane využívat schopnost. Udržet portál je časově omezené na 10- 20 minut.

Power replication  

Využití: Napodobování schopností je spíše obrannou schopností nežli útočnou, je vhodná zejména pokud na vás útočí nepřítel schopností, proti které nemáte vhodnou odezvu/obranu. Proto můžete schopnost replikovat, čímž se do sebe pustí dvě podobně založené síly. Vaše bude slabší, ale máte naději, že vás útočníkova schopnost nesmaže z povrchu zemského.

Odlišnosti: Liší se tím, na jakém stupínku v hierarchii stojíte, pokud jste dole v žebříčku, můžete zapomenout na replikaci schopností vůdčích bytostí.

Nevýhody a omezení: Nemůžete replikovat schopnost se stejnou silou jako soupeř. Neleze replikovat více schopností najednou a nemůžete replikovanou schopnost využít na víc než jeden útok/obranu. Schopnost je velmi energeticky náročná, dokáže podle schopnosti oslabit nepřítele i o polovinu energie.

 

Pyrokineze

Využití: Můžete ovládat lidský oheň i bytostní, podle vaší rasy. Budete proti tomuto ohni imunní, ale cizí by vás mohl spálit. Pyrokineze je mocná schopnost, která nahání všem noční můry, neboť je ničivá. Začátečníci potřebují aspoň jiskru, aby schopnost využívali, profesionálové ji žehnou lusknutím prstů, či soustředěním se. Pyrokineze je schopnost která dokáže prorazit i stěny, pokud je v rukou vyšších bytostí, ovšem i její prostá verze dokáže napáchat škodu. Od zapálení vlhkého dříví po sežehnutí člověka, či přes podpálení domu, lesu nebo pole, to vše dokážete. Jakmile trénujete, jste schopni z ohně vytvářet koule, které lze vrhat jako malé garnáty.

Odlišnosti: Barevně je oheň nejčastěji rudý, může být ovšem i oranžový, fialový, bílý a podobně. Vždy záleží na schopnosti a případných dalších aspektech majitele schopnosti. (Omezená barva je modrá.)

Nevýhody a omezení: Pro začátečníky je omezení s nutností mít někde aspoň jiskru. Jinak je schopnost náchylná na spláchnutí vodou, pokud se jedná o ovládání prostého ohně, ledu schopnosti poroučí, stejně jako železu či zemi. Pro využívání schopnosti je potřeba spotřeba energie, k lepším výkonům i tréning.

 

Siren song

Využití: Máte hlásek jako konipásek, zpěv jsou bič, kterým poháníte ty, jenž vás slyší. Tato schopnost má velké rozsah, ale většinou cílíte jen na jednu, nebo dvě osoby. Můžete sice přesvědčit celou armádu, ale stejně mohou mít rozpaky. Během zpěvu pronášíte svá slova melodicky a tím nahlodáváte mysl cílené skupiny, tento prvek může být vyrušen ovládáním mysli, ale přesto je užitečný na velkou vzdálenost.

Nevýhody a omezení: Pokud poryv větru odvane vaše slova, máte smůlu, stejně jako schopnost není imunní proti ovládání mysli, které by na postiženém jedinci prvek vyrušilo. Pokud budete schopnost využívat často a přeženete to, poraníte si krk, schopnost vysiluje hlasivky.

 

Terrakineze

Využití: Rostliny v záhonu díky vám rostou rychleji. Můžete pomoci rostlinám v nehostinné půdě, a to jen tak, že se dotknete země, kdy pomůžete půdě se probudit. Lze i na dálku ovládat šlahouny ze země, které spoutají vaše nepřátele. Pokud je však rostlina otrávena, nezmůžete s ní velké skutky. Pokud by vás někdo napadl stejnou schopností, můžete se bránit, ale nemůžete ovládat stejné šlahouny jako jsou jeho. Kromě zeleně, můžete ovládat i hlínu, ze které se vám podaří vytvořit ochrannou stěnu pro sebe, nebo pro někoho kousek vedle vás. Tento obranný typ vyžaduje, aby od vás cíl byl minimálně 5 metrů. Můžete kromě hlíny manipulovat s jakýmkoliv geologickým prvkem, tudíž i kameny, štěrkem. Velmi zkušený uživatel by dokázal vyvinou sílu rozpohybovat desky Země, aby způsobil zemětřesení, ale to by kromě velké síly vyžadovalo i vysoko postavenou bytost.

Nevýhody a omezení: Nejste odolní proti ohni, či schopnostem spojenými s nukleární energií. Potrápit vás může i led. Vzdálenost vás limituje v obranném hliněném stylu.

 

Thermokineze

Využití: Schopnost dovoluje uživateli změnit teplotu v prostředí. To znamená, že můžete ochladit svoji vlastní teplotu nebo naopak ji zvýšit, musíte si uvědomit, že pokud ji aplikujete na sobě, musí být únosná vašim bytostním orgánům, ale pokud ji aplikujete na okolí, tak musí být snesitelná pro něj. Lidé by nemuseli vydržet extrémní chlad ani teplo.

Nevýhody a omezení: Nemůžete tvořit jen tak, čerpáte částice z okolního vzduchu a prostředí, kdy měníte teplotu. Pokud měníte teplotu sebe samého, namáháte tím orgány, jakmile něco budete často přehánět, mohou vám orgány selhat.

Toxic

Využití: Máte výhodu, pokud se do vás zakousne nepřítel. Vaše krev je jedovatá podobně jako v případě poison, její účinky však nemusí být smrtelné. Máte totiž na výběr, jedovaté mohou být výpary, které umíte vytvořit, takzvanou mlhu, které se přes dech i ústa umí dostat do těla. Kromě těchto cest i za pomoci pórů v těle jedince, můžete mu tak způsobit otravu, nebo dokonce smrt. Je jen na vás, zdali budete jedovatí celí, nebo budete mít krev jedovatou, mlhu paralyzující, naopak či další kombinace, které jdou ve spojitosti s jedy vytvořit. Proti vlastním schopnostem jste imunní, ovšem vaše okolí vám vděčné nebude.

Nevýhody a omezení: Schopnost podléhá schopnostem s počasím, kdy voda mlhu utlumí, stejně jako vítr ji odfoukne. Pokud na vás zaútočí někdo se schopností poison, může vás poranit.